ביטוח טבעות יהלום

טבעת יהלום היא פריט יקר ורב ערך. אנשים שמאבדים טבעת יהלום עלולים לגלות בדיעבד שהם לא יכוסו ע"י פוליסת הביטוח שלהם מסיבות שונות ומגוונות.
כיום, בעקבות התגברות הפשיעה בעולם אנשים נוטים לענוד פחות תכשיטים כשהם מבלים מחוץ לבית.
באופן טבעי בשל מידותיהן הזעירות, טבעות יהלום ובמיוחד טבעת אירוסין, שיש לה ערך סנטימנטלי, בנוסף לערך כספי, עלולות להיאבד או להיגנב בקלות רבה. אובדן של טבעת יהלום עלול לגרום לבעליו לפגיעה כלכלית גדולה, וזאת מאחר שאנשים בוחרים להשקיע כסף רב ברכישת תכשיט כזה.

אירוסין ונישואין הם מסוג האירועים החשובים והמשמעותיים ביותר בחיי האדם. באירועים כאלה מקובל שבן הזוג יעניק לבת זוגתו טבעת אירוסין משובצת יהלום, או יהלומים, ולכן לטבעות שנשים מקבלות להנצחת אירועים אלה יש סמליות וערך רגשי רב. ערכן הכלכלי של טבעות אלו הוא יקר במיוחד ומשום כך כדאי לבטח טבעות כאלה.
ואולם ביטוח לטבעות אירוסין וטבעות נישואין הוא לא דבר כה פשוט כפי שנדמה. ישנן חברות ביטוח שלא מסכימות לבטח באופן כללי תכשיטים בכלל וישנן כאלה שאמנם מסכימות לבטח תכשיטים במקרה של גניבה אבל לא מסכימות לבטח תכשיטים במקרה של נזק שנגרם לתכשיט שאח"כ נמצא והוחזר לבעליו, לכן סוכני הביטוח מתקשים לשכנע את הציבור לבטח טבעות יהלום מאחר שהפרמיה יקרה וכאמור לא כל מקרה של אובדן או נזק יכוסו.

בעקרון קיימים שלושה סוגים של כיסויים ביטוחים לטבעות יהלום. הראשון מוכר ככיסוי "ערך שוק אמיתי"- פירושו, שבמקרה של אבידה/גניבה של טבעת יהלום, חברת הביטוח תפצה את המבוטח בשווייה המלא בשוק. במקרה כזה, הפיצוי יכול להיות פחות או יותר שוויה של הפרמיה שאותה שילם המבוטח עבור הפוליסה כדי לבטח את טבעת היהלום. מטבע הדברים ביטוח מסוג זה הוא די נדיר. דרך נוספת שחברות ביטוח מבטחות טבעות יהלום נקראת "שווי מוסכם" - בביטוח מסוג זה חברת הביטוח קובעת מראש עם המבוטח בעת עריכת הביטוח את סכום ההחזר, במקרה של גניבה או אבידה וזאת בלי קשר לשווייה המדויק של טבעת היהלום.

הסוג השלישי של ביטוח הוא הסוג הנפוץ ביותר שמשתמשים כדי לבטח טבעות יהלום וזו שיטת "שווי החלפה" - בשיטה זו חברת הביטוח לא מכסה את שוויה המלא של טבעת היהלום אלא רק חלק משוויה. בביטוח כזה חשוב מאד לסכם את גובה הכיסוי עם סוכן הביטוח כמו לדוגמא במקרה שהפוליסה מכסה עד לשווי של  3000$ לגבי טבעת יהלום ששווייה האמיתי הוא  15,000$.
לסיכום, לפני שמבטחים טבעות יהלום או טבעת אירוסין יש כמה גורמים שעליכם לקחת בחשבון. חשוב ביותר לדעת אם לטבעת היהלום שלך יהיה כיסוי מלא או חלקי ובאיזה מקרים חברת הביטוח לא תפצה או תשפה על פי חריגי הפוליסה.

אנשים שמבקשים לבטח את טבעות היהלום שלהם בשוויו המלא יתבקשו על ידי חברות הביטוח לשלם פרמיות גבוהות במיוחד. לרוב במקרי נזק לטבעות יהלום, חברות ביטוח משלמות למבוטח את עלות תיקון הטבעת בלבד עפ"י הערכת שמאי או איש מקצוע מקובל.
לחץ כאן לפגישת ייעוץ והכוונה
או התקשר: 1-801-222-000

וינטי תכשיטים ממוקם בבורסה ליהלומים, מגדל יהלום קומה 5  חדר 85, רחוב ז’בוטינסקי 3, רמת גן.
חנות המפעל של וינטי יהלומים ממוקמת בבנייני הבורסה ליהלומים ברמת גן .
מפאת הסדרי הביטחון של הבורסה יש לתאם כניסה מראש. הכניסה לבורסה היא ללא נשק ובהפקדת תעודה מזהה.
דואר אלקטרוני : tami@vinetijewellery.com , טלפון : 03-7511031

Copyright © 2014 Vineti Diamond & Jewellery Collection
YCS-Yahalom Creative Solutions, Leveraging Technology.