יהלומים שחורים האופנה החדשה

כולנו מכירים ואוהבים את חברו הטוב של האישה, היהלום, אבן החן הנדירה היוקרתית והיפהפייה, התוצר טבעי של תהליכים כימיים בבטן האדמה אשר עד עצם הזמן הזה חלוקים המדענים בדעותיהם אודות תהליך ומקור היווצרו וניתן לרכוש אותו במחירים הנמוכים פי כמה ישירות מהבורסה ליהלומים ברמת-גן.

היהלום בטבע למעשה נוצר כמינרל חזק וקשה מאד, נוצר עמוק מאד במעבה האדמה. צורת היוצרות של היהלום הוא גבישי כמעין נבט סוכר אותו אנו מכירים מחיי יום יום ובו חלקינו ממתיק את התה שלו.הגביש נוצר מפחמן בעומק ובלחץ גבוהה מאד לצורות וגדלים קריסטלים שונים.

לאחר תהליך עיבוד היהלום מגלם למלוטש בו עובר היהלום מצורתו הגבישית המוכרת כחומר "גלם" למלוטש בסופו של דבר ,אפשר לראות באופן ברור על ידי הגדלה פי 10 לפחות את ניקיון היהלום ואת צבעו. הצבע והניקיון הם הפרמטרים החשובים ביותר מתוך פרמטרים נוספים שגם להם יש משמעות וגם להם יש השפעה בקביעת מחירו של היהלום בסופו של דבר.

היהלום מדורג בדרגת קושי הגבוהה ביותר שהיא 10 , היהלום נחשב לאבן יקרה מאד ומשמשת בעיקר בתעשיית היהלומים במסחר, קניה ומכירה, ובסופו של דבר לתכשיטנים אשר משבצים אותם בקולקציות הנמכרות בחניות התכשיטים ברחבי העולם.

היהלום השחור, הוא סוג של יהלום המכיל כמות גבוהה של האיזוטופ פחמן במרכיביו, אשר צבעו הטבעי הוא שחור כהה, והוא נחשב למחורר יותר מעמיתו היהלום הלבן. השימושים המקובלים כיום לסוג זה של יהלומים הוא בעיקר לענף התכשיטים, כאשר ניתן למצוא טבעות בהן משובצים יהלומים שחורים כאבן החן המובילה את העיצוב של התכשיט.

סיפורם של היהלומים שחורים

ברוב המקרים היהלומים נוצרים בתנאים מאד מסוימים עמו עובי האדמה וטמפרטורה גבוהה מאד, ישנם יבשות במפת כדור הארץ שבהם מתקיימים תנאים אלו לדוגמא: חבל רוסיה, הודו, דרום אפריקה וכדומה ושם ניתן לכרות עם ציוד מאד יקר את העפר עד להגעה לעומק בו נמצא חומר הגלם של היהלומים.

בדרום אפריקה לדוגמא נוצרים יהלומים ממגמות מעשרות בפחמן, הם שוהים זמן רב במעטפת עד לזמן בו יש התפרצות של מגמה ואז בספחים של נהרות ונחלים נודדים היהלומים ויוצרים מרבצי יהלומים. תהליך הקריה הזאת נקראת קימברלייט והיא נפוצה מאד בהפקת יהלומים מכרייה זו.

כל הכריות שמנינו הם תהליך טבעי של הטבע פרט לאלו הנוצרות בתנאי מעבדה... יהלומים המופקים בשיטה לא טבעית הם אינם יהלומים לכל דבר ובבורסות היהלומים בעולם לא סוחרים בהם ואפילו נזהרים מהם שלא יכנסו בטעות או המרמה לתחום היהלומים האמתיים.

המדענים חלוקים בדעותיהם אודות מקור מוצאו של יהלום שחור עד היום. אחת ההשערות היא שאותו יהלום שחור מוצר כתוצאה מהמרה ישירה של פחמן בתנאי לחץ גבוהים בחלקו הפנימי של כדור הארץ, ויש הסוברים שמקורם של יהלומים שחורים נובע דווקא מפגיעה של מטאוריטים על פני כדור הארץ... נכון להיום, טרם נקבעה באופן מדעי וסופי מקורו של יהלום שחור וטרם הושלמה חקירת מקור היווצרו.

שימושים של יהלום שחור

יש הסוברים כי השימוש בסוגים של יהלום שחור לשיבוץ כאבן חן בתכשיטים יכול ליצור תחושה של אבן חן זולה מול היהלום הלבן. עם זאת, מביני העניין מודעים לנדירותו של היהלום השחור, ויוכלו להעריך את שוויו ואיכותו של התכשיט בו משובץ יהלום שחור.

אם אתם מתחברים לאופנה החדשה, אתם מוזמנים לעצב לעצמכם תכשיט משובץ יהלומים שחורים לבחירתכם.
לחץ כאן לפגישת ייעוץ והכוונה
או התקשר: 1-801-222-000

וינטי תכשיטים ממוקם בבורסה ליהלומים, מגדל יהלום קומה 5  חדר 85, רחוב ז’בוטינסקי 3, רמת גן.
חנות המפעל של וינטי יהלומים ממוקמת בבנייני הבורסה ליהלומים ברמת גן .
מפאת הסדרי הביטחון של הבורסה יש לתאם כניסה מראש. הכניסה לבורסה היא ללא נשק ובהפקדת תעודה מזהה.
דואר אלקטרוני : tami@vinetijewellery.com , טלפון : 03-7511031

Copyright © 2014 Vineti Diamond & Jewellery Collection
YCS-Yahalom Creative Solutions, Leveraging Technology.