מהי המתנה המושלמת?

תשאל 100 נשים מהי היא המתנה המושלמת, על פי חוק המספרים והסטטיסטיקה לרוב 1% היה עונה פה אחד, במקרה הזה חוקי הסטטיסטיקה נשברים, קרוב לוודאי שתשיג רוב של לפחות 90% שיגידו "יהלום".

למה דווקא יהלום? כי זוהי מתנה שנשארת לנצח, נערה יכולה לקבל יהלום כמתנה ולא להוריד את התכשיט עד יומה האחרון.

Diamonds Are Forever


מהי היסטוריית היהלומים?

הרומן בין נשים ויהלומים החל כבר במאה ה-9 לפנה"ס, כבר אז היו היהלומים נוצצים ומבריקים ולכן התאימו מאד לשלוב בתכשיטים בהם התקשטה האישה  עוד מימי המקרא. כמו כן הודו ידעה כמקבילה של "בצלאל בן חורי" שהיה המעצב הראשון בהיסטוריה היהודית שבו קיבל תפקיד של מעצב ותכשיטן ליצור כלי המשכן והמנורה שבבית המקדש.בהודו העתיקה שבה ידעו לפסל בזהב מיני תכשיטים וסוחרים ושנדדו ממדינה למדינה העבירו למדינות חרות תכשיטים אלו.

בהודו התגלו סימנים לכריית יהלומים ומסחר בהם מהמאה הרבעית לפני הספירה. אותה תעשיה קטנה שהפכה בזכות היהלום הנוצץ שבה למבוקש בשאר חלקי העולם.

האזכור הראשון ליהלום הוא האבנים שהרכבו את "אבני החושן" כאשר יהלום הוא אחד מאבני החושן אותו לבש הכהן הגדול על שמלתו כמעיין אפוד בו משובצים 12 אבנים שונים כמניין שניים עשר השבטים. האזכור הקדום ביותר של יהלומים באירופה הוא בכתבי מרקוס מאניליוס במאה הראשונה לספירה רק לאחר שהתפתחה במאה ה15 המגמה לחיתוך ולליטוש היהלום על מנת להוציא את האור והנצנוץ שביהלום , רק אז הבינו וידעו שהנשים יכולות להתקשט באבנים יהלום אלו.

טבעת האירוסין הראשונה ששובצה ביהלום מלוטש עדיין במס פסטות קטן יחסית להיום הייתה בצרפת , טבעת זו ניתנה לדוכסית מארי בורגונדי על ידי מקסמליאן הראשון.

בטבע היהודי שהוא נודד יצר אפשרות של מסחר ביהלומים שהם קלים לנשיאה ובעלי ערך גבוה להבין ששיטת מסחר זו טובה ומשום שכך כבר במאה השמונה עשר קנו היהודים כ80% מכלל היהלומים שבהודו המזרחית, כך שתעשיה זו יצרה מונופול יהודי ברחבי העולם ורוב סוחרי היהלומים בלונדון בסוף המאה ה-18 היו יהודים.

כולנו אוהבות את המתנה שנשארת לנצח, היהלום, אבן החן הנדירה היוקרתית והיפהפייה,
התוצר טבעי של תהליכים כימיים בבטן האדמה אשר עד עצם הזמן הזה חלוקים המדענים בדעותיהם אודות תהליך ומקור היווצרו וניתן לרכוש אותו במחירים הנמוכים פי כמה ישירות מהבורסה ליהלומים ברמת-גן.

לחץ כאן לפגישת ייעוץ והכוונה
או התקשר: 1-801-222-000

וינטי תכשיטים ממוקם בבורסה ליהלומים, מגדל יהלום קומה 5  חדר 85, רחוב ז’בוטינסקי 3, רמת גן.
חנות המפעל של וינטי יהלומים ממוקמת בבנייני הבורסה ליהלומים ברמת גן .
מפאת הסדרי הביטחון של הבורסה יש לתאם כניסה מראש. הכניסה לבורסה היא ללא נשק ובהפקדת תעודה מזהה.
דואר אלקטרוני : tami@vinetijewellery.com , טלפון : 03-7511031

Copyright © 2014 Vineti Diamond & Jewellery Collection
YCS-Yahalom Creative Solutions, Leveraging Technology.